Jdi na obsah Jdi na menu
 


Multiplex 4 v Praze ukončil definitivně vysílání na kanálu 64

5. 11. 2012

pokryti-muxu-4.jpg

 

 

 

 

 

 

Společnost Digital Broadcasting provedla včera v odpoledních hodinách v tichosti významnou změnu týkající se distribuce signálu multiplexu 4 v Praze. Přesto, že šíření na frekvenci 818 MHz bylo oficiálně ukončeno už začátkem minulého týdne, úplně se tato síť na svém původním místě odmlčela až v neděli 4. listopadu. V provozu zůstal na 64. kanálu do včerejška s největší pravděpodobností vysílač Velké Popovice – Bartošky. Vyplývá to z pozorování několika našich čtenářů.

V současné době už mohou tedy diváci bez výjimky naladit na území Prahy multiplex 4 výhradně na kanálu 42. Ten v současné době využívají v hlavním městě lokality Ládví, Novodvorská a Olšanská. Příjem v poslední uvedené oblasti se ale podle našich čtenářů po přeladění z 64. na 42. kanál zhoršil. Je tedy pravděpodobně, že vysílací systém zde není ještě ve finálním stavu. Operátor deklaroval, že na území Prahy bude provádět na této síti některé úpravy.

 

Zdroj Digizone

Aplikace pro Google Earth

Ideální vysílač nebo podrobnou mapu pokrytí pozemním signálem DVB-T pro Multiplex4 najdete v nové aplikaci pro Google Earth. Provozovatel MUX4 tak vychází vstříc všem divákům, kteří volali po kvalitnějších mapách pokrytí jeho sítě. Na webu www.multiplex4.cz byl umístěn odkaz s detailním popisem, který vám po instalaci umožní v prostředí Google Earth prohlížet pokrytí signálem FANDY právě ve vaší lokalitě. Nemáte-li ještě FANDU na vašich obrazovkách, podívejte se do naší sekce Jak naladit.
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

42Kanál

(frenký, 6. 11. 2012 20:25)

Mezi vysílačem, obrázkem na mapě a vstupem televizoru je také důležitá anténa. Pokud je společná anténa novostavby skutečná STA, kterou někdo objednal, vyprojektoval, namontoval a naladil, potom jen není STA dosud na MUX4 předělána. Požádejte správce STA, aby jí dal, podle platného zákona, dopořádku. Už se ani nemůže vymlouvat na přechodný stav, kanál 42 je "definitivní". Pokud je společná anténa výsledkem jen nějakého snaživce, požádejte jej o příslušnou úpravu. Obecně jsou totiž STA nastaveny tak, že v době montáže aktivně přijímají a do bytů distribuují jen ty kanály, které jsou místně použitelné a VŠECHNY ostatní zatlumené, aby zbytečně nerušily.